Almanlar-İspanyollar

Alex Ferguson

“Eğer Madrid, Dortmund’u eleyip Şampiyonlar Ligi’nde finale kalırsa; kız arkadaşımı tüm Real Madrid oyuncularının içinde bulunduğu bir odada bırakacağım. Real Madrid’in bütün oyuncularının kız arkadaşımla bir gece geçirmelerine izin vereceğim’’Bu açıklama her zaman içinde bulunduğu ortamlarda adından oldukça sık bahsettiren gittiği her takımda oynadığı futboldan çok yaptığı sansasyonel hareketleriyle dikkat çeken ve şu anda Milan forması giyen Balotelli’den geldi.

Geçtiğimiz hafta Bayern Münich’in Barcelona’yı farklı bir skorla geçmesi ardından yine otoriteleri yanıltarak Dortmund un Real Madrid i yine farklı bir skorla geçmesi tüm dünyanın gözünü Almanlara çevirmişti. Maçlardan sonra spor dünyasının önde gelen isimlerinden bir çok isim çeşitli açıklamalarda bulunmuş ancak hiçbiri Balotelli’nin açıklaması kadar gündeme oturmamıştı.Spor basını da bu durum karşısında ikiye bölünmüş ve sporun görsel bir şölen olduğu ve bu tarz açıklamaları kaldırabileceğini belirtirken kimi de sporun ve ahlaki değerlerin iç içe olması gerektiğini vurgulamış ve Balotelli yi ciddi manada eleştirmişlerdi.Bu durumun üzerine şu ana kadar Real Madrid cephesinden konuya yönelik bir açıklama gelmedi ancak eğer Madrid turu geçerse işler karışabilir…

youwin
Youwin Şampiyonlar Ligi için sunduğu yüksek oranlar ve bonus seçenekleri ile sizleri kazançlı bahis oynamaya davet ediyor. Youwin avantajlarını KAÇIRMAYIN!

Öte yandan bugünden itibaren futbol severler bu iki maça odaklandı ve finali beklemeye başladılar.Uzun zamandır gerek ulusal futbol anlamında gerekse kulüp bazında İspanya nın tüm dünyanın öznesi haline gelmesi alışık bir durum olmuştu.Bir de bilindiği üzere İspanya siyasi anlamda ve işsizlik anlamında da uzun zamandır büyük bir buhranın içinde ve bu maçlara kadar halkın futboldan beslendiği açık bir şekilde ortadaydı.

Yarı finalde iki Alman ve İki İspanyol takımının bulunması konuyu Ülkeler bazında da ilginç bir noktaya getirdi.Almanların büyük finale birer adım daha yakın olması ve iki Alman takımının finalde olması halinde kupa Almanya ya gelecek..

Bunun yanı sıra hafta boyu konuşulan diğer önemli başlık ise Bayern Münich’in ezeli rakibi Dortmund un elinden Götzhe yi alması ve sıradakininde Levandowski olduğunu söylemesiydi..İlginç olan şu ki;iki önmeli maçtan önce bunun duyurulması..Maçlardan sonra konuyu daha detaylı inceleyebileceğiz…

30/04/2013 16:48 tarihinde yayınlandı.