Maradona Ada Yolcusu mu?

İngiltere’nin köklü kulüplerinden Blackburn Rovers bir süredir menajer arayışında. Rovers Steve Kean ile yolları ayırdıktan sonra gündeme gelen ilk isim Redknapp olmuştu. Ancak Redknapp’dan gelen olumsuz yanıt üzerine arayışların devam eden Rovers’ın gündemine Arjantinli efsane Maradona geldi. 2010 Dünya Kupası’nda Arjantin’in başında olan, görevinden ayrıldıktan sonra ise Birleşik Arap Emirlikleri’nin El Wasl kulübünü çalıştıran Maradona Rovers’ın teklifine sıcak bakıyor. Kulübün temsilcileri de Arjantinli efsane ile yapılan görüşmelerin olumlu geçtiğini bildirdi. Rovers’ın menajer arayışının önümüzdeki günlerde sonlanması bekleniyor.

Maradona bildiğiniz gibi El Wasl kulubü ile çalışmadan evvel en son Arjantin Milli takımını çalıştırmış ve 2010 Dünya Kupasına son anda bilet alıp , turnuvada da başarı elde edememişti. Bu yüzden Arjantin Futbol Federasyonu tarafından görevine son verilen Maradona yüklü bir maaş teklif eden Birleşik Arap Emirlikleri takımının yolunu tutmuştu.

Maradona ile Balckburn Rovers anlaşırsa kuşkusuz ileriye dönük çok önemli bir anlaşma sağlanmış olacak. Geçmişi başarılarla dolu Maradona, bilgi birikimini Blackburn’lu oyunculara aşılarsa ilerki yıllarda Balckburn İngiltere Premier Ligte üst sıraları zorluyan takımlar arasına girecektir.

01/11/2012 13:04 tarihinde yayınlandı.