Potada Avrupa Derbisinin Tarihi Belli Oldu

Bir tarafta kulüp olarak mali açıdan sıkıntılı günler geçirse de, sportif başarılarla morallenen Beşiktaş; diğer tarafta ise bu sezon kurduğu yıldızlarla dolu kadrosuyla Final Four parolasıyla yola çıkan Fenerbahçe. Türk sporunun lokomotifi iki takımımız, Anadolu Efes ile birlikte Avrupa’nın kulüpler düzeyindeki en önemli organizasyonu olan Euroleague’de ülkemizi başarıyla temsil ediyor.

İlk tur gruplarını başarıyla tamamlayan üç takımımız, “Top 16” olarak tabir edilen ikinci tura yükseldi. 16 grubun 8’erli iki gruba ayrıldığı Top 16 turunda, Fenerbahçe ile Beşiktaş F grubuna düştü ve birbirinin rakibi oldu.
Böylelikle hangi spor dalı ve hangi seviyede karşılaşırlarsa karşılaşsınlar büyük mücadeleye ve heyecana sahne olan Fenerbahçe – Beşiktaş derbisi Euroleague arenasına da taşınmış oldu. Bu eşleşme her iki camiada da büyük heyecan yarattı ve her iki kulübün yöneticileri, sporcuları ve taraftarları oynanacak olan iki karşılaşmanın tarih ve saatinin açıklanmasını beklemeye başladı.

Ve geçtiğimiz gün Euroleague tarafından beklenen açıklama yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, temsilcilerimiz arasındaki ilk karşılaşma Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da 14-15 Şubat 2013 tarihlerinden birisinde oynanacak. İkinci karşılaşma ise F grubunun son maçı olacak ve Nisan 2013’te oynanacak.

Temsilcilerimiz Top 16 turunda oynayacakları toplam 16 karşılaşma sonucunda grubunda ilk dört sıraya girmesi halinde Çeyrek Finale kalacak. Fenerbahçe veya Beşiktaş’ın bir üst tura çıkması halinde çeyrek finalde E grubunda mücadele edecek olan Anadolu Efes ile karşılaşma ihtimali de bulunuyor.

20/12/2012 16:31 tarihinde yayınlandı.