Simeone’den Arda ve Emre’ye Tam Not

Atletico Madrid teknik direktörü Diego Simeone, Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yayınlanan Futbol Gelişim Bülteni’ne bir röportaj verdi. Futbol felsefesinden kişisel konulara kadar birçok konudaki sorulara yanıt veren Simeone, Arda ve Emre hakkında da bazı değerlendirmelerde bulundu.

Simeone, “Arda Turan Atletico Madrid’de size göre en çok hangi yönünü geliştirdi? Neleri daha geliştirmesi lazım?” şeklindeki soruya, “Arda mükemmel bir futbolcu. Komple futbolcu derler ya, ona iyi bir örnek. Müthiş bir oyun görüşü var, taktik olarak son derece disiplinli ve top kapmada takımın en iyisi. Hangi yönünü geliştirdi derseniz artık sahanın sadece belirli bölgelerinde değil her yerinde bu yeteneklerini sergilemeye başladığını söyleyebilirim,” yanıtını verdi ve şu şekilde devam etti:

“Arda’nın da Emre’nin de bu sezon boyunca takım içinde çok önemli görevler üstlendiklerini rahatlıkla söyleyebilirim. İki büyük futbolcudan bahsediyoruz. Son dönemde Emre ile bol bol konuşma fırsatımız oldu.

Onun kalitesinde ve tecrübesinde bir oyuncu için şu ana kadar yeterince dakika alamadığına üzüldüğümü kendisine de söyledim. Hiç bir futbolcu yok yere ulusal takımının kaptanlığa getirilmez. Ancak önümüzde daha çok maç var. Sezon boyunca Emre daha sık ilk on birde görünürse kimse şaşırmamalı, kendisinden en iyi şekilde yararlanacağız.”

Simeone, en çok etkilendiği teknik direktörün ise kendisini Pisa’ya getiren Lucescu’nun kendisi için çok özel bir anlam ifade ettiğini belirtti.

29/11/2012 12:05 tarihinde yayınlandı.